POZOR! CELOZÁVODNÁ DOVOLENKA OD 20.7.2023 do 6.8.2023

Kazetové markízy | Výsuvné markízy | Terasové markízy | Fasádne markízy
Zastrešenie zimných záhrad | Markízy so sklopnými ramenami | Vzorkovníky látok pre markízy a motory

Kazetové markízy

sú vlastne zdokonalením výsuvných markíz. V zrolovanom stave je totiž ich strešná tkanina kompletne ukrytá v kazete a tak je optimálne chránená predprachom a nečistotou. Na výrobu kaziet pre markízy sa využíva hliníková zliatina s prímesami (dural).
Výsuvné markízy

sú vhodné na zatienenie výkladov, lodžií, záhradných či napríklad kaviarenských terás. Výrobcovia markízy vyvinuli tak, aby v prípade zhoršeného počasia poskytli zákazníkom aj dokonalú ochranu pred miernym vetrom, či dažďom. Pokiaľ sa markízy neobsluhujú kľukou, býva ich elektrický pohon (elektromotor) uložený v navíjacom valci a ovláda sa vypínačom, alebo diaľkovým ovládačom. Prevedenie ich nosnej konštrukcie je robustné, výsuvné ramená sú vyrábané v rozličných dĺžkach a sú dostatočne pevné, aby dokázali zatieniť aj skutočne veľké plochy.
Terasové markízy


Fasádne markízy

sú určené na zatienenie okien a presklenných fasád - často sa používa ako dominantný estetický prvok fasády.


Zastrešenie zimných záhrad

sú vyhľadávané hlavne pre svoj elegantný a luxusný vzhľad. Využívajú sa na zatienenie veľkých terás, pergol a zimných záhrad.

Markízy so sklopnými ramenami

Sklopné markízy sú jednoduché, ale odolné, určené pre balkóny, lodžie alebo veľké presklenné plochy. Markízy bývajú často doplnené aj o možnosť zatienenia prednej strany pomocou podporných stĺpov, ktoré je možné ukotviť do zeme či podlahy. Takto markízy poskytujú nielen dokonalú ochranu pred slnečným žiarením a slabším vetrom, ale aj pred prípadnými zvedavými pohľadmi Vašich susedov. Tento typ markízy dokonale poslúži aj na ochranu výkladov.

Markízy s padacím ramenom sú vhodné tak pre rodinné domy ako aj pre administratívne budovy. Sú modernou a praktickou protislnečnou ochranou a svojim ideálnym uhlom sklonu do 180° zaručujú vynikajúci výhľad.


Vzorkovník látok pre markízy a motory

Látky na markízy sú tie najkvalitnejšie na celosvetovom trhu. Používame látky najznámejších výrobcov akými sú SATTLER, SHADEON a SHADELAB. Každá markíza a každý typ markízy má látku s farebnou stálosťou, nepremokavosťou a protipliesňovou ochranou. Vďaka týmto parametrom môžeme, kľudňe vyhlásiť, že zákazník, ktorý nakupuje u nás, dostáva vysoko kvalitný produkt.


1)Pevné markízy

2)Výsuvné markízy

3)Kazetové markízy

4)Sklopné markízy

5)Markízy s padacím ramenom (sklopné)

6)Fasádne a zvislé markízy

Pevné markízy
Konštrukcia pevných markíz je vyrobená zo špeciálnych hliníkových profilov a odliatkov rôznych tvarov a typov s kvalitnou povrchovou úpravou. Typy povrchových úprav sa líšia vzhľadom na techniky používané konkrétnym výrobcom.Materiály použité na kryty markíz ( napr. PVC a akryl) majú zvyčajne vysoký lesk s sú odolné proti poveternostným vplyvom. Vyznačujú sa stálou farebnosťou, antistatickou úpravou a samozrejme vysokou životnosťou.Výrobcovia často volia ako poťahové látky krytu aj tkaniny z umelých vlákien. Sú vyrábané z nehorľavých materiálov a prechádzajú protiplesňovouúpravou.Pevné markízy nachádzajú svoje uplatnenie na balkónoch a lódžiách rodinných či obytných domov.

Fasádové markízy
Ich výrobcovia sa snažia o to, aby harmonicky splývali takmer s každou fasádou. Sú vhodné hlavne na zatienenie zvislých a šikmých fasád, za čo vďačia vodiacim koľajničkám, ktoré sú schopné prispôsobiť sa priebehu konkrétnej fasády. Možné je aj ich použitie cez viaceré poschodia.

Zvislé markízy
Ich hlavným účelom je udržiavať príjemnú teplotu v miestnosti, ale mimo toho i chrániť pred slnečným žiarením i pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich či susedov. Uplatnenie nájdu tak v bytových ako aj administratívnych priestoroch. Svojimi malými rozmermi krytu sú vhodné obzvlášt v prípadoch nedostatočného priestoru, keď sa objekty vybavujú tieniacou technikou až dodatočne.


My Vám ponúkame VÝSUVNÉ MARKÍZY | PEVNÉ MARKÍZY | INTERIEROVÉ ŽALÚZIE | VERTIKÁLNE ŽALÚZIE | PEVNÉ SIETE PROTI HMYZU | NAVÍJACIE SIETE PROTI HMYZU | INTERIEROVÉ DVERE | VCHODOVÉ DVERE | PLASTOVÉ OKNÁ | PLASTOVÉ DVERE | INTERIEROVÉ ROLETY | EXTERIEROVÉ ROLETY vo vysokej kvalite
Turbínová 1, 831 04 Bratislava, email e-mail termax@termax.sk
tel.: 0903 463 921