PARTNERI

Vyrábame: žalúzie, siete proti hmyzu.
Montujeme: markízy,plastové okná, interiérové dvere, rolety a roletky.

Markízy KLASIK

Výsuvné markízy Klasik

Všeobecné informácie:

- model markízy, ktorý je medzi zákazníkmi najobľúbenejší kvôli širokému využitiu a nastaveniu sklonu markízy od 0 - 90 stupňov
- je vhodný na reštauračné zariadenia, terasy rodinných domov, výklady obchodov
- max. šírka 2000 cm
- max. výsuv 410 cm


CENA PRE NAJOBLÚBENEJŠIU MARKÍZU NA SLOVENSKOM TRHU

Pre rozmer markízy 450x360 cm - látka Sattler, výber z farebných prevedení konštrukcie RAL 9010, RAL9006, RAL1013, RAL7016

Motor Somfy s diaľkovým ovládačom a otrasovým čidlom EOLIS 3D s montážou = 1600 € s DPH

Výsuvné markízy Klasik technické informácieD

Výsuvné markízy Klasik
Kto si cení jednoduché a osvedčené tvary, dosiahne touto markízou najväčšiu spokojnosť. Moderný design drží krok s aktuálnymi štýlovými prvkami použitými na tomto type výsuvnej markízy. Na základe modulačnej schopnosti môže táto markíza dosiahnuť enormné rozmery akými sú: výsuv markízy je možný 4,1m a šírka markízy je možná až 20m. No pri šírkach nad 8m naša firma odporúča rozdelenie na dve samostatné markízy. Výhodou sú: lepšie napnutie látky, väčšia bezpečnosť funkčnosti a dlhšia životnosť, oproti jednej nevýhode akou je zvýšená cena približne o 20 percent. Tento druh markízy je vhodý pre akékoľvek rodinné domy, bytové domy, firemné objekty, či reštaurácie. Výsuvná markíza sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek farebnému prevedeniu domovej fasády z dôvodu obrovskej farebnej škály látkových prevedení. Veľmi ľahko sa prispôsobuje najnovším, ale aj starším štýlom pre nadčasové tvary všetkých prvkov, ktoré sú na týchto typoch markíz použité. Taliansky designéri sú celosvetovo vychýrení a to nie len v oblasti akou sú markízy.

Technické informácie a porovnanie markízy Klasik s ostatnými typmi

Markíza je zostavená: z nosného oceľového profilu rozmerov 40 x 40 mm, na ktorý sú ukotvené dve napružené ramená (záleží od šírky markízy). Tieto ramená sú na druhom konci ukotvené v prednom profile (frontáli). Z vrchnej strany frontálu je ukotvená látka, ktorá pokračuje na navíjací valec markízy. Ovládanie markízy je elektrické na 230V pomocou motora, ktorý sa nachádza v navíjacom valci buď na ľavej, alebo pravej strane markízy. Druhá možnosť je ručné ovládanie pomocou šnekovej prevodovky. Na jeden meter navinutia, alebo vysunutia markízy je potrebné približne 35x otočiť kľukou.

Montáž markízy: tento typ markízy je možné kotviť na stenu aj na strop. Naša firma výsuvné markízy najčastejšie upevňuje pomocou oceľových kotiev priemeru 12mm. Hmoždiny sa využívajú ak sú markízy menších rozmerov. Zakazníci, ktorí majú špeciálne výškové pomery na upevnenie markízy ( pri rodinných domoch sa napr. markíza nekotví do obvodového vystužujúceho venca ) alebo dom či bungalov neobsahuje betónový preklad, tak je nutné aby sa použila metóda chemického kotvenia markízy.

Výsuvné markízy Klasik

Špecifikácia: Kotvy sú určené výhradne na upevnenie markízy do betónu. Ak sa markízy upevňujú do plnej tehly, tak sa najčastejšie používajú hmoždiny priemeru 16mm. Ak je treba markízu upevniť do dierovanej tehly, musí sa použiť chemická emulzia, do ktorej sa naskrutkuje závitová tyč. Množstvo upevňovacích bodov je v najväčšej miere závislé od šírky markízy.

Porovnanie markízy Klasik a markízy Smart:Markízy majú rovnaký nosný profil 40x40mm. Obe markízy majú najkvalitnejšiu látku značky Sattler. Motor aj prevodovka sa dodávajú typovo rovnaké. Rozdiely v markízach sú v uchytení ramien a zakrytovaní. Markízu Klasik je možno výškovo prestavovať bez pomoci servisného zásahu (zákazník si ju môže prestaviť aj sám behom piatich minút). Markízu Smart prestavujú dvaja technici približne 30 minút. Markíza Klasik má vystuženejší (hustejšie rebrovanie) predný profil (frontál) čím dokáže lepšie šponovať látku na markíze a vzniká zanedbateľnejší priehyb látky v strednej časti markízy medzi dvomi ramenami.

Výsuvné markízy Klasik technické informácie
Výsuvné markízy Klasik technické informácie

Výsuvné markízy Klasik

 

Výsuvné markízy Klasik

My Vám ponúkame VÝSUVNÉ MARKÍZY | PEVNÉ MARKÍZY | INTERIEROVÉ ŽALÚZIE | VERTIKÁLNE ŽALÚZIE | PEVNÉ SIETE PROTI HMYZU | NAVÍJACIE SIETE PROTI HMYZU | INTERIEROVÉ DVERE | VCHODOVÉ DVERE | PLASTOVÉ OKNÁ | PLASTOVÉ DVERE | INTERIEROVÉ ROLETY | EXTERIEROVÉ ROLETY vo vysokej kvalite
Račianska 77/D, 831 02 Bratislava, email e-mail termax@termax.sk
tel.: 0903 228 116, 0903 463 921